АНАЛІЗ ДОСЛІДЖЕНЬ РОЗВИТКУ ТЕОРІЙ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ СУЧАСНИХ ЕКОНОМІК СВІТУ
DOI:
https://doi.org/10.31471/2409-0948-2022-1(25)-119-123Ключові слова:
державне регулювання, розвиток економіки, економічні теорії, формування регуляторної політики держави.Анотація
В статті доведено, що державне регулювання в різних країнах світу протягом останніх десятирічь, як правило, спирається на сучасні розробки в рамках економічних теорій, що домінували в різні роки. Наголошено, що однією з причин того, що жодна країна світу до сих пір не спромоглась досягти перманентного зростання рівня життя населення та уникнути при цьому кризових явищ в різних сферах соціально-економічного розвитку, є відкритість національних економік, вільний обіг капіталу та масштабна глобалізація бізнесу. Визначено, що така ситуація призводить, по-перше, до загальної взаємозалежності та швидкого поширення кризових явищ від однієї держави до інших. По-друге, зі збільшенням числа факторів зовнішнього середовища, які необхідно враховувати при здійсненні державного управління, відповідно зростає й рівень невизначеності та економічних ризиків. Саме тому, актуальним науковим завданням є аналіз досвіду застосування систем державного регулювання економік світу.
Метою роботи є дослідження та аналіз досвіду державного регулювання в світі, виділення та обґрунтування основних економічних теорій на основі застосування яких можна обґрунтувати напрями формування регуляторної політики держави. З’ясовано, що роль держави і державного управління в розвитку економіки, останнім часом активізували наукову думку, та змусило переосмислити причин еволюції як економічних, так і управлінських функцій сучасної держави, та їх взаємозв’язок. Доведено, що необхідні дослідження в напрямку виявлення загальних тенденцій щодо змін місця і ролі держави в економічній системі. Також необхідно з’ясувати, яким чином дані історичні зміни зможуть вплинути на ті процеси, які зараз відбуваються в економічному розвитку Україні. Науковою новизною даної роботи є подальший розвиток методології державного регулювання економіки на основі розгляду та аналізу основних економічних теорії. Було запропоновано подальше дослідження генезісу сучасної наукової думки, з даного приводу, в часовому вимірі, з одночасним порівнянням економічних теорій між собою з детальним розглядом етапів трансформації економічних теорій державного регулювання та їхніх основних наукових принципів.
Посилання
Лазебник Л.Л. Дискурс кейнсіанських та неокейнсіанських теорій економічного зростання: адаптація під потреби України. Економіка та держава. 2016. №9. С. 8-9.
Речка К.М. Основні напрями сучасної економічної теорії. Агросвіт. 2014. № 23. С. 32-38.
Суший О. Теоретичні засади інституційної теорії державної політики Публічне управління: теорія та практика. 2011. № 2 (6). С. 110-116.
Фещенко В.М. Сучасні економічні теорії: навч. посіб. К.: КНЕУ, 2012. 474 с.
Юхименко П.І. Монетаризм: теорія і практика: монографія. К.: Кондор, 2015. 312с.
Малий І.Й., Диба М.І., Галабурда М.К. Держава і ринок: філософія взаємодії: монографія. К.: КНЕУ, 2015. 358 с.
Макконнелл К.Р. Экономикс: принципы, проблемы и политика: ученик. пер. с англ. Москва: ИНФРА-М, 2011. 1010 с.
Simkiv, L., Shults, S., Lutskiv, O., & Andrusiv, U. (2021). Analysis of the Dynamics of Structural Processes in the Context of Ensuring Sustainable Development. European Journal of Sustainable Development, 10(1), 153-167. doi:10.14207/ejsd.2021.v10n1p153
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Положення про авторські права
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство роботи та передають журналу право першої публікації на умовах ліцензії Creative CommonsCC BY-NC-SA (https://creativecommons.org/licenses/by/3.0/), яка дозволяє іншим редагувати, вносити зміни і брати за основу для своїх творів цей твір некомерційним чином, поки автори похідних творів вказують авторів як авторів оригіналу і ліцензують свої твори на тих самих умовах;
- Автори мають право самостійно укладати додаткові угоди щодо не ексклюзивного розповсюдження наукової роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі;
- Політика журналу передбачає можливість розміщення авторами рукопису в мережі Інтернет (наприклад, у електронних сховищах інформації або на веб-сайтах), оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на динаміці цитування опублікованої роботи.