TРОЗРОБКА КВЕСТ-ЕКСКУРСІЇ З ВИКОРИСТАННЯМ ГЕОІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ

Автор(и)

  • Вікторія Гринюк ІФНТУНГ
  • Ірина Петрівна Кіцелюк Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу

DOI:

https://doi.org/10.31471/2409-0948-2022-2(26)-89-100

Ключові слова:

квест-екскурсія, геотегування, геоінформаційні технології, туристичний маршрут, туристична фірма.

Анотація

Квест-туризм є перспективним напрямом в молодіжному туризмі, що сприяє  підвищенню інтересу до туристичних об’єктів за допомогою введення ігрових технологій. На сьогодні екскурсант XXI cт. прагне бачити щось більше, ніж традиційну оглядову екскурсію, тому актуальність дослідження обумовлена необхідністю розробки та впровадження сучасних інформаційних систем в екскурсійну діяльність для розвитку внутрішнього туризму, ознайомлення з історико-культурною спадщиною міста та популяризацією квест-екскурсій  серед мешканців  й гостей міста Івано-Франківська.

Метою статті є розробка концептуальних засад для організації квест-екскурсії з використанням геінформаційних технологій. Здійснено аналіз обов’язкових ознак квест-екскурсії  та визначено, що основною відмінністю квест-екскурсії від звичайної екскурсії є інтерактивність процесу.Розглянуто види квестів із використанням сучасних інформаційних технологій, серед яких геокешинг, геотегування та веб-квести.

Розроблено квест-екскурсію із використанням геоінформаційних технологій, а саме геотегінгу, що допоможе учасникам квест-екскурсії орієнтуватись в місті та швидко знаходити туристичні локації, підказки й наступні завдання за географічною прив’язкою до місцевості. Створено карти туристичного маршруту для двох команд учасників квест-екскурсії за допомогою ГІС Google Maps, а також карти із нанесенням туристичних об’єктів, які  повинні віднайти екскурсанти  за координатами.  Розроблено інструкцію проведення й критерії оцінювання квесту. Максимальна кількість балів, яку може отримати кожна команда - 58. Перевагами  розробленого туристичного продукту є те, що учасники квесту мають змогу отримати  нові знання про об’єкти  історико-культурної спадщини  у формі гри, розв’язувати нестандартні завдання, головоломки, що пов'язані з історією, культурою, мистецтвом туристичних локацій міста та сприятиме розвитку ерудиції, уваги та навичок роботи в команді для досягнення спільної мети. Здійснено фінансові розрахунки вартості, ціни квест-екскурсії, що в подальшому може бути впроваджена в одній із туристичних фірм міста Івано-Франківська.

Посилання

Гаврилова О. В. Квест як проектна інтерактивна форма роботи при підготовці студентів туристичної галузі. Молодий вчений, 4.2, 2017. 19–24.

Зайцева В. М., Гурова, Д. Д., Корнієнко, О. М., Кукліна, Т. С., Журавльова, С. М. Використання інноваційних технологій в галузі туризму: монографія. Запоріжжя: Дике Поле, 2015. 144 с.

Піскунова Ю. О. Квест-екскурсія як інноваційна форма екскурсійної діяльності. Туристичний та готельно-ресторанний бізнес: світовий досвід та перспективи розвитку для України: матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції, (м. Одеса, 10 квітня 2019 р.). Одеса: ОНЕ. С. 853–856.

Сокол І.М. Квест як сучасна інноваційна технологія навчання. Наукові записки Рівненського державного гуманітарного університету. 2013. Вип. 7 (50). С. 168–171.

Сокол Т. Г., Плиска І. І. Інноваційні способи і форми екскурсійної діяльності на ринку туристичних послуг України. Вчені записки Університету «КРОК». Серія: «Економіка», 47, 2017. 165–170.

Малиновська О. Ю., Ісакова А. І. Інноваційні види туризму. Географія та туризм. 2014. Вип. 27. С. 46-55.

Мельниченко С.В. Інформаційні технології в туризмі: теорія, методологія, практика. К.: Київ. нац. торг.-екон. ун-т, 2008. 493 с

Мельник А. В. Сучасні інформаційні технології: GPS-туризм та популяризація туристичної привабливості. Зб. наук. праць Військового інституту Київського національного університету ім. Тараса Шевченка. 2013. № 39. С. 337-341

Taylor J. K., Kremer P., Werner P. Geocaching for Schools and Communities. Human Kinetics. 203 p.

Sherman E. Geocaching: Hike and Seek with Your GPS. (2004). Springer Verlag GMBH, 224 p.

Скрипченко І.Т. Інноваційні технології в туризмі. Дніпро: Журфонд, 2021. 137с.

Створення веб-квестів в додатку GoogleBlogger та їх використання в освітньому процесі. URL: http://ict.ippo.edu.te.ua/files/files/rekomendacii/stvorennya-veb-kvestiv.pdf

Гринюк В.І., Кіцелюк І.П. Аналіз квест-послуг для туристів з використанням інформаційних технологій. Актуальні проблеми науки, освіти та суспільства: теорія і практика: матеріали Міжнародної науково-практичної конференції (16 червня, Полтава, 2022).С. 51-53.

##submission.downloads##

Опубліковано

2022-12-31

Як цитувати

Гринюк, В., & Кіцелюк , І. П. (2022). TРОЗРОБКА КВЕСТ-ЕКСКУРСІЇ З ВИКОРИСТАННЯМ ГЕОІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ. Науковий вісник Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу (серія «Економіка та управління в нафтовій і газовій промисловості», (2(26), 89–100. https://doi.org/10.31471/2409-0948-2022-2(26)-89-100