АНАЛІЗ ПРОБЛЕМ І ПЕРСПЕКТИВ РОЗВИТКУ МІЖНАРОДНОГО ТУРИЗМУ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКУ
DOI:
https://doi.org/10.31471/2409-0948-2023-1(27)-90-100Ключові слова:
міжнародний туризм, соціологічне опитування, туристичні об’єкти, Івано-Франківськ, проблеми, перспективиАнотація
Метою статті є аналіз проблем і перспектив розвитку міжнародного туризму в місті Івано-Франківську. В дослідженні обґрунтовано наявний потенціал, стан, атрактивність історико-культурних пам’яток міста, визначено напрямки для їх покращення. Проведене соціологічне дослідження серед керівників, працівників туристичних об’єктів та туристів, які їх відвідували, в тому числі іноземців.
Об’єктом дослідження обрано місто Івано-Франківськ. Акцентовано увагу на проблемах, які стають перепоною для більш потужного розвитку міжнародного туризму в місті: недостатня кількість закладів розміщення і харчування, нестача місць для паркування, недостатня туристична інфраструктура, мала кількість атрактивних заходів. Проведений аналіз туристичних потоків. Можна стверджувати, що кількість іноземних туристів в місті не є стійкою, а залежить від різних чинників, таких як політична ситуація, економічний стан країни, епідеміологічна обстановка, наявність воєнного стану тощо. Головні причини спаду міжнародного туризму у Івано-Франківську останні три роки (2020-2023) очевидні: пандемія COVUD-19 і повномасштабне вторгнення в Україну.
Згідно результатів дослідження з іноземних відвідувачів – міжнародних туристів найчастіше туристичні об’єкти Івано-Франківська відвідували польські туристи. Їх цікавили всі об’єкти окрім Реформістської синагоги. Серед опитаних респондентів – відвідувачів туристичних об’єктів м. Івано-Франківська виявились туристи з Англії, США, Китаю, Білорусі, Франції та Бахрейну.
Найбільш атрактивними історико-культурними об’єктами Івано-Франківська є: Пасаж Гартенбергів, Костел Єзуїтів, Вірменська церква, Івано-Франківський краєзнавчий музей та Темпель Реформістська синагога. Найменш атрактивними об’єктами є: Музей Михайла Грушевського, Колегія Єзуїтів, Івано-Франківський музей визвольної боротьби ім. Степана Бандери.
Зроблено висновок про те, що в повоєнній відбудові України розвиток міжнародного туризму в Івано-Франківську виглядає актуальною та перспективною галуззю, яка може стати важливим джерелом доходів для міста та допомогти підвищити його престиж в міжнародному співтоваристві.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Положення про авторські права
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство роботи та передають журналу право першої публікації на умовах ліцензії Creative CommonsCC BY-NC-SA (https://creativecommons.org/licenses/by/3.0/), яка дозволяє іншим редагувати, вносити зміни і брати за основу для своїх творів цей твір некомерційним чином, поки автори похідних творів вказують авторів як авторів оригіналу і ліцензують свої твори на тих самих умовах;
- Автори мають право самостійно укладати додаткові угоди щодо не ексклюзивного розповсюдження наукової роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі;
- Політика журналу передбачає можливість розміщення авторами рукопису в мережі Інтернет (наприклад, у електронних сховищах інформації або на веб-сайтах), оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на динаміці цитування опублікованої роботи.